Jak działa peeling enzymatyczny?

Jak działa peeling enzymatyczny?

Peelingi enzymatyczne są łagodną metodą złuszczania naskórka. Skutecznie usuwają martwe komórki naskórka, równoważąc jednocześnie poziom pH skóry. Równowaga kwasowa pomaga również nawilżyć skórę. W rzeczywistości pH skóry powinno być lekko kwaśne, pomiędzy 4,7 a 5,7. Kwas ten działa jak bariera ochronna na skórze, nie dopuszczając do niej szkodliwych mikroorganizmów. Zwiększa również elastyczność i strukturę skóry.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z krainapieknosci.pl

Peelingi enzymatyczne to delikatna metoda złuszczania skóry

Korzyści płynące ze stosowania peelingów enzymatycznych przewyższają ryzyko związane z peelingami chemicznymi. Aby uzyskać bardziej naturalny proces złuszczania, można wypróbować go w domu, stosując enzymy ze skórek owoców. Nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji chemicznych i mogą być bezpiecznie stosowane w czasie ciąży. Nie są to jednak peelingi odpowiednie dla wszystkich. Niektóre osoby mogą odczuwać suchość skóry po zabiegu lub być uczulone na niektóre składniki. Przed poddaniem się jakiemukolwiek rodzajowi peelingu specjalista powinien ocenić stan Twojej skóry.

Peelingi te składają się z naturalnych składników i zwalczają martwe komórki skóry, pozostawiając nietkniętą żywą tkankę – słowa te są produktem ekspertów strony . Nakłada się je na skórę okrężnymi ruchami, pozostawiając roztwór na skórze przez około pięć minut lub dłużej. Następnie usuwa się go ciepłą wodą. Rezultaty są widoczne niemal natychmiast. Można doświadczyć tych samych korzyści, co w przypadku peelingów chemicznych, ale przy mniejszym dyskomforcie. Peelingi te są również doskonałym sposobem na ożywienie skóry.

Usuwają martwe komórki skóry

Peelingi enzymatyczne działają poprzez usuwanie martwych komórek skóry z twarzy. Równoważą także poziom pH skóry. Poziom pH ludzkiej skóry jest lekko kwaśny. Kwas ten działa jak bariera ochronna, pomagając skórze zatrzymać wilgoć i uniemożliwiając szkodliwym drobnoustrojom życie w jej wnętrzu. Zabieg ten jest idealny dla osób o wrażliwej skórze. Nie jest bolesny. Korzyści płynące z zastosowania peelingu enzymatycznego są bardzo liczne.

Peelingi enzymatyczne są delikatne i bezpieczne dla wrażliwych typów skóry. Skutecznie usuwają martwe komórki naskórka, pozostawiając skórę gładszą i bardziej miękką. Enzymy nie uszkadzają żywej tkanki, więc nie podrażniają skóry tak jak peelingi chemiczne. Peelingi enzymatyczne są doskonałym rozwiązaniem dla osób z bliznami potrądzikowymi, drobnymi zmarszczkami lub przebarwieniami. Są również dobre dla skóry z przebarwieniami i mogą poprawić ogólny koloryt i strukturę skóry.

Poprawiają teksturę skóry

Peeling enzymatyczny to doskonały zabieg z wielu powodów. Poprawia strukturę skóry, pobudza produkcję kolagenu i zmniejsza drobne linie i zmarszczki. Peelingi enzymatyczne redukują również zaskórniki i wypryski. Większość osób zgłasza, że ich skóra wygląda jaśniej po zastosowaniu peelingu, a ponadto są one dość przystępne cenowo, więc można zaoszczędzić na tych zabiegach, a jednocześnie cieszyć się ich efektami.

Głęboko oczyszczający peeling enzymatyczny poprawi strukturę Twojej skóry i jest najlepszym wyborem dla pacjentów o wrażliwej skórze lub tych, którzy nie tolerują peelingów chemicznych. Koszt jest różny, ale zazwyczaj wynosi około 100-150 dolarów za zabieg. Cena może wzrosnąć, jeśli połączy się ją z innymi zabiegami na twarz. Dodatkowo, ceny różnią się w zależności od położenia geograficznego i opłat za zabiegi. W celu wykonania peelingu enzymatycznego należy skonsultować się z profesjonalistą, który określi najlepszą opcję dla Twoich potrzeb.

Poprawiają elastyczność

Istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania peelingu enzymatycznego. Poprawiają one elastyczność skóry poprzez odnawianie naskórka i zwiększanie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w dolnych warstwach. Czynniki te mogą odmłodzić i ujędrnić skórę, a także zwiększyć jej ogólną elastyczność. Peelingi te są również znane z niezwykłej skuteczności w odwracaniu oznak starzenia się skóry.

Są tańsze niż peelingi chemiczne

Peelingi enzymatyczne to naturalne produkty, które są stosowane w zabiegach kosmetycznych do usuwania martwych komórek skóry. Są one bezpieczne dla skóry, ponieważ nie niszczą żywych komórek. Ponadto oczyszczają pory i wspomagają odnowę komórkową. Peelingi enzymatyczne są tańsze od chemicznych, ponieważ enzymy są naturalne i znajdują się w wielu owocach. Produkty te są łagodniejsze dla skóry niż peelingi chemiczne.

Choć peeling chemiczny może wydawać się intensywny, korzyści z niego płynące są liczne. Usuwają one martwe komórki naskórka, poprawiają wygląd drobnych linii i zmarszczek oraz mogą spłycać przebarwienia i trądzik. Peelingi chemiczne są dostępne w różnych mocach i mogą być dostosowane do leczenia różnych typów skóry. Jeśli jednak masz wrażliwą skórę, powinnaś unikać domowych peelingów chemicznych.

Są bezpieczne dla skóry wrażliwej

Poza tym, że są bezpieczne dla skóry wrażliwej, peelingi enzymatyczne mają wiele zalet. Działanie tych zabiegów polega na usuwaniu martwych komórek naskórka, które są odpowiedzialne za matową i szorstką strukturę skóry. Chociaż odnowa skóry jest procesem naturalnym, czasami skóra potrzebuje delikatnego bodźca, aby pozbyć się martwych komórek. Peelingi zawierają różne enzymy pochodzące z różnych owoców, a niektóre z nich są delikatniejsze od innych. Są one również lepsze dla osób o wrażliwej skórze oraz dla tych, którzy nie chcą, aby złuszczanie było widoczne.

Podczas gdy większość peelingów do twarzy wykorzystuje alfa-hydroksykwasy, enzymy są całkowicie bezpieczne także dla skóry wrażliwej. Owocowe peelingi enzymatyczne są najlżejsze z trzech popularnych rodzajów. Nie zwiększają wrażliwości na światło słoneczne ani inne ostre środki chemiczne i mogą być stosowane nawet przez cały rok. Niektóre peelingi mogą jednak nie być odpowiednie dla osób z osłabionym układem odpornościowym. Niezależnie od rodzaju użytych enzymów, przed poddaniem się zabiegowi złuszczania konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *