Jak zrobić peeling kawowy

Jak zrobić peeling kawowy

Jak zrobić peeling kawowy? Fusy z kawy są doskonałym środkiem do peelingu skóry. Fusy z kawy są stosunkowo miękkie i mogą być stosowane na skórę bez jej wysuszania. Poniższy przepis jest prosty, a sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać świeżo i zdrowo. Możesz go stosować nawet na twarz, aby zobaczyć widoczne rezultaty. Peeling kawowy poprawia koloryt i fakturę skóry, a także zmniejsza widoczność zmarszczek.

Korzyści wynikające z zastosowania peelingu kawowego

Dzięki zabiegowi peelingu kawowego można pozbyć się cellulitu. Kofeina zawarta w kawie pomaga oczyścić pory skóry i zmniejszyć widoczność opuchlizny. Zwiększa ona krążenie krwi i wzmacnia połączenia między komórkami skóry, dzięki czemu jest doskonałym zabiegiem przeciwstarzeniowym – znajomość tych informacji jest zasługą ekspertów portalu . Peeling kawowy jest również korzystny dla organizmu, ponieważ pomaga uzyskać młodziej wyglądającą skórę. Zabieg ten może jednak bardzo uwrażliwić skórę, dlatego należy pamiętać, aby nie stosować go zbyt blisko oczu lub w czasie działania promieni słonecznych.

Aby wykonać peeling kawowy w domu, należy połączyć jedną łyżkę stołową zmielonej kawy z jedną łyżką stołową cukru. Dobrze wymieszać. Nałóż na czystą twarz, wykonując okrężne ruchy. Odczekaj 15 minut, aby peeling kawowy wchłonął się w skórę. Po tym zabiegu możesz go zmyć ciepłą wodą. Proces ten można powtarzać tyle razy, ile jest to konieczne. Zwróć szczególną uwagę na łokcie, pięty i kolana.

Peeling kawowy ma wiele innych zalet, w tym usuwanie nadmiaru nagromadzonych komórek. Stwierdzono również, że pomaga w utracie zbędnej tkanki tłuszczowej i wysmukla ciało. Złuszczając zewnętrzną warstwę skóry, ekstrakty z kawy pomagają wyeliminować nadmiar tkanki tłuszczowej. Co więcej, peeling kawowy może pomóc Ci pozbyć się niechcianych warstw skóry i przyspieszyć metabolizm. Tak więc, dzięki peelingowi kawowemu możesz pozbyć się cellulitu, zmarszczek i rozstępów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *