Który peeling jest najlepszy do usuwania włosów?

Który peeling jest najlepszy do usuwania włosów?

Jeśli interesują Cię peelingi chemiczne, musisz znać różnice między peelingiem TCA a Vi Peel. Peelingi z kwasem salicylowym są świetną alternatywą dla osób o ciemniejszej karnacji i mogą usunąć zbędne owłosienie w szybki i łatwy sposób. Ale który z nich powinnaś wybrać? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! I pamiętaj, aby przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi chemicznemu skonsultować się z dermatologiem!

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z kancelaria-urody.pl

Vi Peel

Proces usuwania włosków za pomocą VI Peel jest nieinwazyjny i bezpieczny dla prawie każdego rodzaju skóry. Osoby z wrażliwą skórą, łuszczycą lub cukrzycą nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Osoby o ciemniejszej karnacji również nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Po zabiegu pacjenci powinni unikać długotrwałego przebywania na słońcu przez co najmniej sześć miesięcy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzeń, złego gojenia się skóry lub hipopigmentacji.

Vi Peel jest peelingiem chemicznym. Podczas zabiegu roztwór jest nakładany na skórę w dwóch fazach. Roztwór dociera do powierzchni skóry i skóry właściwej, złuszczając martwe komórki naskórka i toksyny. Gdy roztwór wyschnie, pacjenci muszą odczekać co najmniej pięć godzin, zanim go zmyją. Po zakończeniu peelingu można nałożyć makijaż na miejsca poddane zabiegowi, używając czystych pędzli i jednorazowych aplikatorów.

TCA peel

TCA peel do usuwania włosów to popularna procedura kosmetyczna, która daje doskonałe rezultaty w przypadku wszystkich rodzajów skóry. Jest szybki, nie wymaga przestojów i może być wykonywany na dowolnym obszarze ciała. Zabieg jest skuteczny zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Peelingi TCA mogą być wykonywane na klatce piersiowej, ramionach, plecach i dłoniach. Zapewniają one piękną, promienną skórę w ciągu tygodnia. Aby uzyskać trwałe rezultaty, wystarczy wykonać do czterech zabiegów rocznie.

Peelingi TCA nie są przeznaczone dla wszystkich. W większości przypadków peelingi TCA są uważane za peelingi o średniej głębokości. Przed zabiegiem lekarz poda Ci schemat postępowania przed peelingiem, aby przygotować skórę do jego wykonania. Przed zabiegiem skóra powinna być wolna od wszelkich uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych. Przygotowanie może obejmować stosowanie miejscowo tretinoiny. Niektórzy dermatolodzy zalecają również przygotowanie skóry przed peelingiem.

Peeling kwasem salicylowym

Wiele osób zastanawia się, czy peeling kwasem salicylowym jest skuteczny w usuwaniu włosów. Procedura ta jest skuteczna w usuwaniu zbędnego owłosienia z ciała i generalnie jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry. Peeling można wykonać w domu lub udać się do kliniki. Chociaż profesjonalne peelingi mogą przynieść bardziej imponujące rezultaty, peelingi domowe są często najtańsze i nie tak silne. W zależności od rodzaju skóry, dla uzyskania optymalnych rezultatów może być konieczne wykonanie serii peelingów.

Peelingi salicylowe wykonywane w gabinecie mogą być podobne do tych wykonywanych w domu, ale specjalista będzie monitorował skórę, aby upewnić się, że nie wystąpią żadne komplikacje. Estetyk może jednak użyć silniejszego roztworu do leczenia skóry. Estetyk może wykonywać peelingi powierzchowne u klientów, natomiast dermatolodzy mogą wykonywać głębsze peelingi u pacjentów o wrażliwej skórze. Profesjonalny peeling może zawierać aż 50% kwasu salicylowego i może powodować podrażnienia, a nawet reakcję.

Kwas retinowy

Kwas retinowy jest uznanym lekiem stosowanym miejscowo w leczeniu fotouszkodzeń skóry. W tym badaniu sprawdzano skuteczność i tolerancję średnio głębokiego peelingu z użyciem kwasu retinowego. Piętnaście uczestniczek badania zostało losowo przydzielonych do jednej z dwóch grup terapeutycznych: jedna z peelingiem chemicznym, a druga z tretinoiną. Podczas 10-tygodniowego okresu badania uczestniczki poddano czterem zabiegom złuszczania.

Aby w pełni wykorzystać działanie peelingów chemicznych, pacjent musi unikać depilacji woskiem i elektrolizy przez tydzień przed poddaniem się zabiegowi. Dwa do trzech dni przed zabiegiem peelingu chemicznego pacjenci powinni powstrzymać się od stosowania retinolu i leków miejscowych wydawanych na receptę. Lekarz określi, jakie stężenie jest najodpowiedniejsze dla danej skóry i jak długo trzeba czekać na wykonanie peelingu.

Kwas trójchlorooctowy

Kwas trójchlorooctowy jest najbardziej skutecznym środkiem wśród peelingów chemicznych. Wnika on w skórę i powoduje koagulację białek, które następnie denaturują komórki i naczynia krwionośne. Peeling ten może być wykonywany na różnych typach skóry, różniących się stężeniem i lokalizacją anatomiczną. Ponieważ TCA jest substancją samoczynnie neutralizującą się, peeling chemiczny będzie kontynuował penetrację skóry aż do zniszczenia warstwy docelowej. Kolejne zabiegi powodują głębsze wnikanie substancji chemicznej.

TCA jest powszechnie stosowanym środkiem do peelingu chemicznego w leczeniu kłykcin kończystych (condylomata acuminata). Jest on dostępny w stężeniach do 90%, a także w czystej postaci. Po zmieszaniu z innymi środkami złuszczającymi TCA może powodować białawe przebarwienia, zwane “oszronieniem”. Jest to oznaka koagulacji białek naskórka i keratynocytów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *